Cloud One

Prenájom alebo outsourcing prevádzky informačného systému
SAP Business One v cloude

Prevádzka podnikového informačného systému formou cloudu už nie je len výsadou veľkých korporácií, ale jeho výhody môžu už teraz využívať aj malé a stredné podniky. Zákazník si môže vybrať, či z cloudu bude využívat kompletný systém vrátane prenájmu licencií – SAP Business One OnDemand (software as a service) – alebo len infraštruktúru s úplnou inštaláciou systému  – platforma SAP Business One, kde použije buď vlastné licencie, alebo kúpi nové licencie (platform as a service).

Vyskúšajte ZADARMO

Zákazník je teda v prvom rade ušetrený od počiatočných investícií do infraštruktúry. Dátové centrum, ktoré ju prevádzkuje, naviac poskytuje zariadenia špičkových parametrov. Strará sa o prevádzku, údržbu a obnovu, bez akéhokoľvek zásahu zákazníka. Ten se tak môže naplno venovať rozvoju svojho podnikania s vedomím, že je o jeho dáta vynikajúco postarané. Úroveň zabezpečenia dát a zálohovania systému je mnohonásobne vyššia, než keby firma prevádzkovala systém u seba.
 


Informačný systém SAP Business One je dostupný prostredníctvom internetu. Virtualizačná technológia Citrix, ktorá sa využíva pri doručení aplikácie na klientské zariadenie, umožňuje prístup odkiaľkoľvek a prakticky z akéhokoľvek zariadenia, či už sa jedná o klasické PC, notebooky, mobilné telefóny alebo tablety s operačným systémom Windows, Android, Apple, Blackberry alebo Linux. Môžete sa tak pripojiť k informačnému systému SAP Business One v kancelárii, z domu, hotelu, alebo napríklad priamo u zákazníka. Aj keby Vám notebook, tablet, smartphone ukradli, dáta zostanú spoľahlivo chránené v dátovom centre.

Prenájom licencií formou mesačných poplatkov predstavuje transparentné, jednoducho plánovateľné prevádzkové náklady, ktoré si firma môže regulovať podľa svojich potrieb (pay as you go). Takto získané voľné finančné prostriedky môže podnikateľ investovať tak, aby pre svoju firmu získal lepšiu pozíciu na trhu, napríklad inováciami ponúkaných produktov a služieb alebo väčším rozvojom predajnej siete.
 


Porovnanie celkových nákladov na vlastníctvo v prípade trvalého nákupu licencií, prenájmu SAP Business One OnDemand a prenájmu platformy SAP Business One ukazuje, že prenájom je veľmi výhodný predovšetkým v  malých firmách do desiatich užívateľov, kde výrazne znižuje nároky na počiatočné investície a prináša nižšie prevádzkové náklady pri zachovaní vysokého štandardu bezpečnosti a kvality. 

Využitie cloudu nijako nelimituje možnosti integrácie s ďalšími aplikáciami. Naopak - otvorenosť systému a integračná platforma SAP B1i, ktorá je súčasťou SAP Business One, umožňuje vytváranie najrôznejších integračných scenárov, vrátane napojenia na ďalšie cloudové služby a aplikácie. Klasickým príkladom sú riešenia e-Commerce, manažerský controlling alebo intranetový portál (Versino Portal Factory).

Vyskúšajte ZADARMO


Referencie

 • Co Vám implementátor neřekne - zkušenosti zákazníka

  Co Vám implementátor neřekne - zkušenosti zákazníka Tomáš Václavík - Reklama Frymburk popisuje svými vlastními slovy zkušenosti s výběrem podnikového informačního systému a jeho implementací. Jedná se o malou rychle rostoucí společnost, která vyrábí reklamu a laminovací stroje.
 • KISTENPFENNIG AG

  KISTENPFENNIG AG Společnost KISTENPFENNIG AG patří mezi přední dodavatele průmyslového nářadí, náhradních dílů a osobních ochranných pomůcek v Německu, Lucembursku a Rumunsku. SAP Business One OnDemand využívá firma pro řízení provozu rumunské pobočky.
 • Nakhodka Seafood s.r.o.

  Nakhodka Seafood s.r.o. Nakhodka Seafood s.r.o. je společnost specializující se na obchod mraženými rybími produkty. Jedná se o evropskou pobočku firmy PJSC NBAMR (Nakhodka Active Marine Fishery Base).
 • Sugino Machine Limited - Praha

  Sugino Machine Limited - Praha Sugino Machine Limited - Praha je evropská pobočka tradičního japonského výrobce strojů Sugino Machine Limited se sídlem v České Republice. Dodává moderní stroje pro CNC obrábění, dělení materiálů, vysokotlaké mytí obrobků a mnoho dalších pokrokových technologií.
 • ALFAVARIA Group s. r. o.

  ALFAVARIA Group s. r. o. Společnost ALFAVARIA Group s. r. o. se zabývá dodávkami industriálního nářadí a příslušenství pro průmyslová odvětví a do řemeslných oblastí.
 • ARKOV, spol. s r.o.

  ARKOV, spol. s r.o. Společnost ARKOV již od roku 1992 patří mezi největší dodavatele strojních součástí v České republice.
 • KONCEPT EKOTECH s.r.o.

  KONCEPT EKOTECH s.r.o. Společnost KONCEPT EKOTECH s.r.o. působí na českém a slovenském trhu od roku 1991. Od svého založení se zaměřuje na oblast hospodaření s vodou v sanitárních a průmyslových instalacích. Neorientuje se na prodej samostatných výrobků, ale nabízí ucelená řešení včetně konzultací a servisu.
 • USSPA, s.r.o.

  USSPA, s.r.o. USSPA, s.r.o. je prvním výrobcem akrylátových masážních bazénů v ČR a současně jedním z předních výrobců v Evropě. Vedoucí postavení na trhu v oboru masážních bazénů si udržuje především díky vysoké kvalitě produkce a profesionální zdatnosti. Velmi úspěšně také rozvíjí exportní aktivity a vlastní vývojovou a designérskou dílnu.
 • YELLOW POINT, spol. s r.o.

  YELLOW POINT, spol. s r.o. Společnost YELLOW POINT, spol. s r.o. je sportovní a vzdělávací agentura se sídlem ve Špindlerově Mlýně s působností po celé České republice i v zahraničí. Hlavní činností fi rmy je příprava a realizace sportovních, vzdělávacích a zábavních aktivit pro
  skupiny i jednotlivce. Společnost se zabývá také realizací projektů vzdělávání fi remních týmů a rozvoje manažerských dovedností.

Súbory na stiahnutie

This site uses cookies to provide services, customize ads, and analyze traffic. By using this site you agree to this.
EN CZ SK